حدیث روز
امام علی(ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 123 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 1 تعداد دیدگاهها : 0×

کتابخانه عمومی امام علی علیه السلام وابسته به مسجد جامع شهرک قدس مهرماه در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد. مساحت کتابخانه در ابتدا حدودا ۸۰۰ مترمربع بود اما با انجام تغییرات و تعمیرات مساحت آن کاهش یافت و فضای فعلی کتابخانه حدودا ۳۵۰ مترمربع است که ظرفیت حدود ۳۰۰ نفر در خود را دارد.

در مخزن کتابخانه امام علی (ع) حدود ۹۰۰۰ نسخه کتاب با موضوعات مختلف اعم از مذهبی ، تاریخی ، ادبیات و … وجود دارد که به وسیله نرم افزار کتابخانه ای کاوش فهرست نویسی و جستجو و بازیابی منابع موجود در کتابخانه صورت می گیرد. سیستم رده بندی کتاب ها نیز براساس رده بندی کنگره می باشد. افرادی که عضو سالن مطالعه کتابخانه هستند ، هم می توانند کتاب امانت بگیرند و هم برای مطالعه از فضای سالن استفاده کنند و افرادی که عضو امانتی هستند  تنها می‏توانند دو جلد کتاب به مدت ۱۵ روز امانت بگیرند.

مدارک لازم برای عضویت در کتابخانه امام علی (ع):

شرایط عضویت امانی: کپی کارت ملی و شناسنامه به همراه یک قطعه عکس و ۴۰۰۰۰۰ریال برای یکسال (از سالن مطالعه نمی توانند استفاده کنند)

 شرایط عضویت سالن مطالعه و عضویت امانی  : کپی کارت ملی و شناسنامه به همراه یک قطعه عکس و ۵۰۰۰۰۰ ریال برای شش ماه

* جهت استفاده خانواده‏های معظم شهدا، جانبازان، بسیجیان، آزادگان از کتابخانه  با ۳۰ درصد تخفیف می باشد.

* کتابخانه از ۸ صبح تا ۶ بعد ازظهر برای استفاده اعضا بازمی باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.