حدیث روز
امام علی(ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 21 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 123 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 1 تعداد دیدگاهها : 0×

مسجد مردمی‏ترین پایگاه بندگان صالح خدا است. به عنوان مدرسه تزکیه و تعلیم دانش، عرصه رشد و تعالی انسان‏های خدا جو بوده است. پناهگاه محکم بندگان خدا است پایگاه خیرو خیرات و اعمال خدا پسندانه بوده و هیچ وقت دارای شر نبوده است. مسجد تجلی گاه دین حق و مظهر برکات قرآن و تهذیب نفس و معراج بوده است و مهمترین سنگر حق و ایمان است. مسجد روی زمین بهشتی است که مردم در آنجا به ساحل اطمینان و آرامش می‏رسند و به قدرت مطلقه الهی اتکا کرده و با امید و توسل به او پله‏های رشد و کمال را طی می‏نمایند. 

مسجد جامع شهرک قدس (غرب) از مساجد با عظمت و کم نظیر در ایران است. مجموعه ای فرهنگی، عبادی و دینی که با قصد قربت و تلاش انسان‏های والا و با تحمل مرارت‏ها و کمبود‏ها و مشکلات فراوان به انجام رسیده است.

این بنای رفیع و با عظمت اسلامی با همت و هنرنمایی متخصصین و هنرمندان کشور به گونه‏ای طراحی و ساخته شده که همچون آفتابی در شمال غرب تهران درخشیده و نورافشانی می‏کند.

تاریخچه ساخت بنای این مسجد و مجموعه متعلق به آن به سال ۱۳۷۰ هجری شمسی برمی‏گردد. زمینی به مساحت ۶۰۰۰ متر مربع با  ساختمان محقر داخل آن که در آن زمان توسط بزرگان علما، خصوصاً حضرت آیت الله شیرازی مدّظله، با عنایات خاصه  ایشان و ریاست مرکز امور مساجد با اختیار تام به حقیر  واگذار گردید  تا آن گونه که صلاح است ساختمان این مجموعه را شروع نمایم.

فعالیت‏ها از همان زمان با اخذ مجوزها خصوصا مجوز تجاری  ،که جدا زحمات زیادی بدین جهت متحمل شدیم، آغاز شد. نقشه قبلی مسجد با نقشه جدید در سال ،۱۳۷۲ با طراحی جناب آقای مهندس طوسی، جایگزین گردید و با کمک رئیس وقت بانک ملت، که با اعطای وام کمک بزرگی به احداث مسجد نمود،  شروع به کار کردیم. این وام در اختیار هیئت امناء مسجد برای همین امر قرار گرفت.   در کنار هیئت امناء  تشکیل گروههای تخصصی شامل کمیته های فنی، فروش و اجاره و نیز واحد حسابداری از اقداماتی بود که در همان ابتدا کار انجام شد.

اساسا عقیده‏ام بر این است که در ساخت و اجرای این بنای عظیم اسلامی دست الهی قرین این مجموعه بوده و مضافا ایمان، عقیده استوار،  پشتکار، استقامت، فعالیت‏های بی دریق دست اندرکاران، نهراسیدن از مشکلات و همدلی آنان و بالاتر از همه اخلاص و قصد قربت عاملین و اشخاص موثر در مجموعه، موجب شد کلیه موانع و بعضاً بن بست هایی که پیش می‏آمد با امید به خداوند متعال رفع گردد.

آنچه به اینجانب در این راه قدرت معنوی می‏بخشید توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار خصوصا تمسک به قرآن کریم و ثمرات مباحث قرآن که شب‏ها بیان می‏کردم بوده است.

در خاتمه از همه کسانی که زحمت فراوان کشیدند خصوصا جناب آقای مهندس طوسی (طراح  مسجد) و مجری طرح آقای شفیع‏پور و نیز جناب آقای آرامی فراهم کننده استقراض اولیه و بقیه آقایان تشکر و قدردانی می‏نمایم.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.